Auteur

Jaar

Nummer

2106 resultaten. Pagina 1 van 176.
Foto Beeldbank NIMH ‘Feestelijke parades horen niet thuis in een oorlogsbedrijf’ Welke doelstellingen heeft militair uiterlijk vertoon, en hoe veranderen die?
Foto Beeldbank NIMH Kinderspel maakt in het leger plaats voor echt mannenspel Voetbal is oorlog zoals iedereen weet, dus ook in de Militaire Spectator halen auteurs met enige regelmaat voetbal aan om hun punt te maken.
Afbeelding Naval History and Heritage Command ‘De vreemdste guerrilla-actie ooit’ Activiteiten van de Barbarijse zeerovers in de 19e eeuw leidden tot Amerikaans ingrijpen in Noord-Afrika, met opmerkelijke parallellen naar het heden. 
Foto Beeldbank NIMH Over de warrior mindset, jongejuffrouwen en lerend vermogen Dr. D. Romeyn zocht begin twintigste eeuw naar een verklaring waarom de Geneeskundige Dienst door een groot deel van de krijgsmacht genegeerd werd.
Vom Kriege ‘Het welligt wijsgeerigste boek over de krijgskunst’ De lessen van Clausewitz waren soms ongemakkelijk, maar zijn nog steeds waardevol.
Foto Gary Danvers ‘Militaire fiasco’s, incompetentie en mislukkingen’ Vormde het luchtwapen in de Golfoorlog een revolutie in de oorlogvoering?