Auteur

1212 resultaten. Pagina 1 van 101.
Vrede aan de wereld 'Vrede aan de wereld' en 'Religie, identiteit en conflict' De redactiebundel 'Vrede aan de wereld!' van Pieter Boulogne en Annemarie Gielen  is een mooie casus van de theorie en methode van 'Religie, identiteit en conflict' van Lucien van Liere.
Foto Beeldbank NIMH De verliezen vervangen De Koninklijke Landmacht had tegen het einde van de Koude Oorlog voor het laatst een personeelsaanvullingssysteem voor het vervangen van doden, gewonden, zieken en absenten in oorlogstijd.
Foto AFP/ANP Noord-Koreaanse eenheden in Oekraïne: so what? Hoewel het nauwelijks ‘elitesoldaten’ zijn hebben Noord-Koreaanse militairen invloed op het gevechtsverloop in de Russisch-Oekraïense Oorlog.
Foto MCD, Paul Tolenaar Van frontlinie naar feed De scheidslijn tussen fysieke en digitale oorlogvoering vervaagt, terwijl de rol van burgers groeit, ongeacht hun afstand tot het front.
Foto Dvids Van Verdun tot Bachmoet De geneeskundige dienst zal zich bij het verlenen van bloedtransfusies constant moeten aanpassen en ook naar het verleden moeten kijken.
The weapons of world war iii The Weapons of World War III The Weapons of World War III van de Oekraïense auteur en journalist Roman Romaniuk is, mede door het voorwoord, een belangrijk tijdsdocument.
The Future in the Past The Future in the Past In zijn boek The Future in the Past laat Shahr-Yar Mahmoud Sharei zien waarom het alsnog mogelijk is de Verenigde Naties te hervormen in plaats van af te schrijven.
Foto Beeldbank NIMH Het reguliere aan irreguliere oorlogvoering en koloniaal geweld Irreguliere oorlogvoering is een uitermate trendgevoelig onderwerp in de krijgswetenschappen.
Foto MCD, Mike de Graaf Van missie naar markt Defensie moet sterker sturen en kennis centraal bundelen zodat publiek-private samenwerking bij kan dragen aan een toekomstbestendige krijgsmacht.
Foto Beeldbank NIMH De militair is verantwoordelijk in de oorlog, wat betekent dat? Zijn militairen zelf verantwoordelijk voor wat ze doen in de oorlog? Of zijn dat vooral machthebbers en militaire leiders? 
Gellhorn Het gezicht van de oorlog De verslagen die Martha Gellhorn optekende van oorlogen in de 20e eeuw zijn ook nu nog relevant. 
Foto DVIDS Japan: van zelfdverdedigingsmacht naar strijdmacht Drie recente veiligheidsdocumenten brengen de Japanse Self Defense Forces verder weg van het decennia oude pacifisme en dichter bij het mandaat van een strijdmacht.