Auteur

1112 resultaten. Pagina 1 van 93.
Foto Beeldbank NIMH De verliezen vervangen De Koninklijke Landmacht had tegen het einde van de Koude Oorlog voor het laatst een personeelsaanvullingssysteem voor het vervangen van doden, gewonden, zieken en absenten in oorlogstijd.
Foto AFP/ANP Noord-Koreaanse eenheden in Oekraïne: so what? Hoewel het nauwelijks ‘elitesoldaten’ zijn hebben Noord-Koreaanse militairen invloed op het gevechtsverloop in de Russisch-Oekraïense Oorlog.
Foto MCD, Paul Tolenaar Van frontlinie naar feed De scheidslijn tussen fysieke en digitale oorlogvoering vervaagt, terwijl de rol van burgers groeit, ongeacht hun afstand tot het front.
Foto Dvids Van Verdun tot Bachmoet De geneeskundige dienst zal zich bij het verlenen van bloedtransfusies constant moeten aanpassen en ook naar het verleden moeten kijken.
Foto Beeldbank NIMH Het reguliere aan irreguliere oorlogvoering en koloniaal geweld Irreguliere oorlogvoering is een uitermate trendgevoelig onderwerp in de krijgswetenschappen.
Foto MCD, Mike de Graaf Van missie naar markt Defensie moet sterker sturen en kennis centraal bundelen zodat publiek-private samenwerking bij kan dragen aan een toekomstbestendige krijgsmacht.
Foto Beeldbank NIMH De militair is verantwoordelijk in de oorlog, wat betekent dat? Zijn militairen zelf verantwoordelijk voor wat ze doen in de oorlog? Of zijn dat vooral machthebbers en militaire leiders? 
Foto DVIDS Japan: van zelfdverdedigingsmacht naar strijdmacht Drie recente veiligheidsdocumenten brengen de Japanse Self Defense Forces verder weg van het decennia oude pacifisme en dichter bij het mandaat van een strijdmacht.
Foto MCD Tactiek als fundament voor iedere commandant Tactische onderbouwing is geen luxe voor de lagere commandant, maar essentieel voor het winnen van het gevecht.
Foto MCD, Gregory Fréni Warrior achter een computerscherm? Innovatie en de mens in de krijgsmacht Technologische innovaties in de krijgsmacht kunnen spanningen opleveren en daarom is het beter ze mensgerichter te implementeren.
Foto MCD, Gerben van Es De politiek-strategische positie van Groenland in het Arctisch gebied Met alle onrust over Groenland stelt dit artikel de politiek-strategische positie van het eiland centraal, met bijzondere aandacht voor de spanningen tussen Denemarken en de VS en de implicaties daarvan voor Nederland. 
Foto ANP From Milošević to Putin The International Criminal Court is confronted by a hostile environment but the experience of the ICTY demonstrates that there is a chance it will succeed.